Subotica: Superfinală de șah rapid: C.Chirila – loc 1 (băieți), M.V.Foisor – loc 2 (fete).

Chirila_Cristian_aur_Serbia_rapid Veronica Foisor

Cristian Chirila a castigat si superfinala la sah rapid baieti iar Veronica Foisor un excelent loc 2

Puteti vedea  in articol un album cu fotografii  de la Subotica

Aici puteti sa vedeti un album actualizat cu 114 fotografii de la Subotica puse la dispozitie cu amabilitate de Ciprian Muntean

Superfinala -Fete

SUPERFINALE GIRLS – 1. KRUG/1 ST ROUND

1.

18/1

Semenova
Elena

1:0*
1:0*

8/5

Vukasinovic
Ana

2.

18/2

Vince
Viola

1:0*
1:0*

8/4

Jakovljevic
Masa

3.

18/3

Erdos
Boglarka

1:0
1:0

8/3

Panainte
Andreea-Bianca

4.

ORG4

Petrovic
Danijela

0:1*
0:1*

8/2

Marjanovics
Annamaria

5.

ORG3

Szente
Varga Fruzsina

1:0*
1:0*

8/1

Gajcin
Marina

6.

16/1

Varga
Klara

1:0*
1:0*

10/5

Vuckovic
Jovana

7.

16/2

Papp
Petra

1:0
1:0

10/4

Sarjanovic
Andjela

8.

16/3

Foisor
Mihaela-Veronica

1:0
1:0

10/3

Copilu
Codruta-Alexa

9.

16/4

Vince
Andrea

1:0*
1:0*

10/2

10.

16/5

Bulatkhanova
Bika

1:0
1:0

10/1

Shivacheva
Donika

11.

14/1

Baraeva
Marina

0:1
0:1

ORG2

Baraeva
Irina

12.

14/2

Morea
Georgiana-Steluta

1:0
0:1
1:0
1:0

12/5

Uvarova
Anastasiya

13.

14/3

Severina
Maria

1:0
1:0

12/4

Cirlig
Ioana-Andreea

14.

14/4

Visanescu
Daria-Ioana

1:0
0:1
1:0
½:½

12/3

Moldovan
Petruta-Alisia

15.

14/5

Serbanescu
Diana-Maria

½:½
1:0

12/2

Cusmuliuc
Diana-Elena

16.

ORG1

Dragieva
Denitza

0:1
0:1

12/1

Jacimovic
Sara

Game 1 – 2 : 15 min per player

(1:1) Game 3 – 4 : 5 min per player

(2:2) Game 5 – White 5 min, Black 4 min (“Armangedon” game)

UPERFINALE GIRLS – 2. KRUG/2 ND ROUND

A

1.

Semenova
Elena

1:0
1:0

16.

Jacimovic
Sara

B

2.

Vince
Viola

½:½
1:0

15.

Serbanescu
Diana-Maria

C

3.

Erdos
Boglarka

½:½
1:0

14.

Visanescu
Daria-Ioana

D

4.

Marjanovics
Annamaria

0:1
0:1

13.

Severina
Maria

E

5.

Szente
Varga Fruzsina

0:1
0:1

12.

Morea
Georgiana-Steluta

F

6.

Varga
Klara

1:0
1:0

11.

Baraeva
Irina

G

7.

Papp
Petra

1:0
1:0

10.

Bulatkhanova
Bika

H

8.

Foisor
Mihaela-Veronica

½:½
1:0

9.

Vince
Andrea

SUPERFINALE GIRLS – 3. KRUG/3 RD ROUND

I

A

Semenova
Elena

1:0
0:1
0:1
0:1

H

Foisor
Mihaela-Veronica

II

B

Vince
Viola

0:1
0:1

G

Papp
Petra

III

C

Erdos
Boglarka

0:1
½:½

F

Varga
Klara

IV

D

Severina
Maria

1:0
1:0

E

Morea
Georgiana-Steluta

SUPERFINALE GIRLS – 1/2 FINALE

I

1:0
1:0

IV

II

1:0
0:1
1:0
0:1
1:0

III

SUPERFINALE GIRLS – FINALE 1st Place

½:½
0:1

SUPERFINALE GIRLS – FINALE 3rd Place

1:0
½:½

Game 1 – 2 : 15 min per player

(1:1) Game 3 – 4 : 5 min per player

(2:2) Game 5 – White 5 min, Black 4 min (“Armangedon” game)

Superfinala – Baieti

SUPERFINALE BOYS – 1. KRUG/1 ST ROUND

1.

18/1

Chirila
Ioan-Cristian

1:0*
1:0*

8/5

Stefanovic
Ognjen

2.

18/2

Roganovic
Milos

1:0
1:0

8/4

Kelemen
David

3.

18/3

Stankovic
Milos

1:0
1:0

8/3

Baciu
Radu-George

4.

18/4

Petrisor
Adrian-Marian

1:0
½:½

8/2

Sauca-Gherman
Catalin-Gheorghe

5.

18/5

Matvienko
Ivan

1:0
1:0

8/1

Gazik
Viktor

6.

16/1

Andreev
Sasho

1:0*
1:0*

10/5

Savic
Mihailo

7.

16/2

Csirik
Andras

1:0*
1:0*

10/4

Petrov
Vladimir Sergeev

8.

16/3

Nestorovic
Lazar

1:0*
1:0*

10/3

Kecskemeti
Arpad

9.

16/4

Radusinovic
Lazar

1:0*
1:0*

10/2

Zajic
Milan

10.

16/5

Dimitrijevic
Radmilo

1:0*
1:0*

10/1

Costachi
Mihnea

11.

14/1

Tesik
Csaba

½:½
0:1

ORG2

Cabarkapa
Novak

12.

14/2

Savitskiy
Sergey

1:0*
1:0*

12/5

Vucinic
Gojko

13.

14/3

Borisenko
Vjacheslav

1:0
1:0

12/4

Gheorghiu
Calin

14.

14/4

Bida
Mihai-Eugen

0:1
0:1

12/3

Csonka
Balazs

15.

14/5

Ujhazi
Mihaly

½:½
1:0

12/2

Toma
Radu-Cristian

16.

ORG1

Kulakov
Viacheslav

1:0
1:0

12/1

Ladva
Ottomar

Game 1 – 2 : 15 min per player

(1:1) Game 3 – 4 : 5 min per player

(2:2) Game 5 – White 5 min, Black 4 min (“Armangedon” game)

SUPERFINALE BOYS – 2. KRUG/2 ND ROUND

A

1.

Chirila
Ioan-Cristian

0:1
1:0
1:0
0:1
1:0

16.

Kulakov
Viacheslav

B

2.

Roganovic
Milos

1:0
½:½

15.

Ujhazi
Mihaly

C

3.

Stankovic
Milos

1:0
1:0

14.

Csonka
Balazs

D

4.

Petrisor
Adrian-Marian

½:½
½:½
0:1
0:1

13.

Borisenko
Vjacheslav

E

5.

Matvienko
Ivan

0:1
0:1

12.

Savitskiy
Sergey

F

6.

Andreev
Sasho

1:0
1:0

11.

Cabarkapa
Novak

G

7.

Csirik
Andras

½:½
0:1

10.

Dimitrijevic
Radmilo

H

8.

Nestorovic
Lazar

0:1
½:½

9.

Radusinovic
Lazar

SUPERFINALE BOYS – 3. KRUG/3 RD ROUND

I

A

Chirila
Ioan-Cristian

1:0
½:½

H

Radusinovic
Lazar

II

B

Roganovic
Milos

1:0*
½:½

G

Dimitrijevic
Radmilo

III

C

Stankovic
Milos

0:1
1:0
0:1
0:1

F

Andreev
Sasho

IV

D

Borisenko
Vjacheslav

0:1
0:1

E

Savitskiy
Sergey

SUPERFINALE BOYS – 1/2 FINALE

I

1:0
1:0

IV

II

1:0
½:½

III

SUPERFINALE BOYS – FINALE 1st Place

½:½
1:0

SUPERFINALE BOYS – FINALE 3rd Place

0:1
0:1

final

SUPERFINALE BOYS – 3. KRUG/3 RD ROUND

I

A

Chirila
Ioan-Cristian

1:0
½:½

H

Radusinovic
Lazar

II

B

Roganovic
Milos

1:0*
½:½

G

Dimitrijevic
Radmilo

III

C

Stankovic
Milos

0:1
1:0
0:1
0:1

F

Andreev
Sasho

IV

D

Borisenko
Vjacheslav

0:1
0:1

E

Savitskiy
Sergey

ALTE POSTARI RELEVANTE

0 Comentarii

Lasa un Comentariu

Adresa dvs de email nu va fi publicata.