- 02 apr. 2012
Adunarea Generala FRSah 2012 : La cumpana dintre trecut si viitor.
Un album foto de la eveniment il puteti vedea aici
Pe 18 martie a avut loc intrunirea Adunarii Generale a Federatiei Romane de sah. Pentru ca aproape toti membrii clubului meu participau la un turneu in acea zi am fost delegat sa particip la aceasta sedinta. Inarmat cu un aparat foto, un pix si un carnetel, am ajuns la sala de conferinte intrabandu-ma ce noutati ar putea sa apara, in afara discutiei referitoare la directiva Parlamentului European privind introducerea sahului in scoli, directiva aprobata cu putine zile inainte; bineinteles, pe langa formalitatile privind aprobarea bugetului sau a diverselor rapoarte de activitate. Nu mica mi-a fost mirarea, dar am avut parte de subiecte interesante si importante pentru viitorul sahului romanesc.
Citeste Articolul- 33
- 1289
- 7








