Bad Blankenburg: Germania – Romania 7,5 – 4,5 la echipe de juniori

Campionatul European pe echipe de juniori sub 18 ani Bad Blankenburg 11-19 iulie 2018

La amabila invitație a gazdelor, anterior competiției, în zilele de 9 și 10 iulie, echipele noastre a jucat  un meci amical cu reprezentativa Germaniei!

 

>> Germany vs Romania 7½:4½ <<<

 

Orășelul Bad Blankenburg din Germania va fi gazda acestui campionat de șah pe echipe de juniori în perioada 11 – 19 iulie. România participă la acest eveniment cu 2 echipe conduse de antrenorul FIDE Nad-Titus Petre. Echipa de băieți are în compoziție pe: David Gavrilescu, George Stoleriu, Alexandru-Bogdan Banzea și Victor Văsieșiu , iar echipa fetelor este formată din Daria-Miruna Lehaci și Alessia-Mihaela Ciolacu.
La amabila invitație a gazdelor, anterior competiției, în zilele de 9 și 10 iulie, echipele noastre vor juca un meci amical cu reprezentativa Germaniei!
Click aici pentru site-ul oficial »

 
 

0 Comentarii

Lasa un Comentariu

Adresa dvs de email nu va fi publicata.