Reykjavik: Mihail Marin pe locul 4 inainte cu 2 runde. Astazi live partida decisiva

Update ora 19,00: Avem aici linkul pentru a putea viziona partida jucata de Bob Marin in runda 8 live

Aseara dupa remiza cu piesele albe, marele maestru Mihail Marin 2556 a ramas in zona podiumului pe locul 4. Partida de ieri a fost disputata in compania secondantului sau de la turneul Reggio Emilia, IM Daniele Vocaturo si s-a terminat la egalitate dupa 20 de mutari.  Astazi jucatorul roman va juca cu piesele negre o partida foarte dificila cu favoritul 1 al turneului, MM Yuri Shulman 2639

mihail_marin_2009_reggio21Mihail Marin joaca astazi  o partida cruciala cu Yuri Shulman (Foto de Janis Nisii)

2 2 USA GM Shulman Yuri USA 2639 GM Marin Mihail ROU 2556 ROU 8

Partida va fi transmisa live la masa 2 a turneului si poate avea o importanta mare pentru clasamentul final al turneului. Dupa cum stiti si ati urmarit la turneul de sfarsit de an din Italia, Bob joaca foarte bine partidele importante si cred ca ne vom aminti multa vreme de superba  partida castigata la Alexey Dreev

Aici aveti runda 7 rezultate complete si clasamentul dupa 7 runde precum si perechile din runda 8